:: با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
 • دانلود مقاله تعریف مدیریت استراتژیک

  دسته :

  مدیریت

  فرمت/ورد تعداد صفحات 45
  قیمت : 3000 تومان

::
توضیحات بیشتر در مورد دانلود مقاله تعریف مدیریت استراتژیک :

دانلود مقاله تعریف مدیریت استراتژیک

مقدمه

می توان مدیریت استراتژیک را بدین گونه تعریف کرد : هنر و علم تدوین، اجرا و ارزیابی تصمیمات وظیفه ای چند گانه که سازمان را قادر می سازد به هدف های بلند  مدت خود دست یابد . همان گونه که از این تعریف استنباط می شود در مدیریت استراتژیک برای کسب موفقیت سازمانی بر چندین عامل تأکید می شود : هماهنگ کردن مدیریت ، بازاریابی ، امور مالی ( حسابداری ) ، تولید ، (عملیات ) ، تحقیق و توسعه وسیستم های اطلاعات رایانه ای . در بسیاری از دانشگاه ها و دانشکده ها ، عبارت (( مدیریت استراتژیک )) را مترادف با (( سیاست های بازرگانی )) می دانند که در برگینده همه مطالب در س ها و واحدهایی است که دانشجویان در دوره مدیریت بازرگانی می گذرانند و به عنوان آخرین درس مهم این رشته تلقی می شود .

مراحل مدیریت استراتژیک :

فرایند مدیریت استراتژیک دربرگیرنده سه مرحله می شود : تدوین استراتژی ها ، اجرای استراتژی ها و ارزیابی استراتژی ها . مقصود از تدوین استراتژی این است که مأموریت شرکت تعیین می شود ، شناسایی عواملی که در محیط خارجی ، سازمان را تهدید می کنند یا فرصت هایی را به وجود می آورند ، شناسایی نقاط قوت و ضعف داخلی سازمان ، تعیین هدف های بلند مدت ، در نظر گرفتن استراتژی های گوناگون و انتخاب استراتژی های خاص جهت ادامه فعالیت . مسأله هایی که در زمینه تدوین استراتژی ها مطرح می شوند، عبارت اند از : تعیین نوع فعالیتی که شرکت می خواهد به آن بپردازد ، فعالیت هایی را که می خواهد از آنها خارج شود ، شیوه تخصص منابع ، تصمیم گیری درباره گسترش دادن یا متنوع ساختن فعالیت ها ،تصمیم گیری در مورد ورود به بازارهای بین الملل ، تعیین این که آیا شرکت بر آن است که در شرکت ها ی دیگر ادغام شود یا یک مشارکت تشکیل دهد و شیوه مصون ماندن از حرکات تند شرکت های رقیب که درصدد بلعیدن آن بر می آیند .

مدیریت استراتژیک مجموعه تصمیم ها و اقدامات مدیریتی است که عملکرد بلند مدت یک شرکت را تعیین می کند.

مدیریت استراتژیک عبارت است از بررسی محیطی (هم محیط خارجی و هم محیط داخلی) تدوین استراتژی، اجرای استراتژی، ارزیابی و کنترل. بنابراین مدیریت استراتژیک بر نظارت و ارزیابی بر فرصت ها و تهدیدهای خارجی در سایه توجه به نقاط قوت و ضعف یک شرکت تأکید دارد.

 

دانلود مقاله تعریف مدیریت استراتژیک

قیمت : 3000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
 • Facebook |
 • Twitter |
 • Delicious |
 • Email
 • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید
بروز رسانی : سه شنبه, ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
راهنمایی خرید

آمارگیر وبلاگ

© Copyright powerpoint24.ir 2009-2022