:: با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
 • پروژه شیمی دارویی

  دسته :

  شیمی

  فرمت/ورد تعداد صفحات 138
  قیمت : 9000 تومان

::
توضیحات بیشتر در مورد پروژه شیمی دارویی :

پروژه شیمی دارویی

p03101

فهرست مطالب

۱- مقدمه           ۱
۲- پیشگفتار           ۴
۳- تاریخچه و فعالیت شرکت         .    ۷
۴- جذب ، پخش ، بیوترانسفورماسیون و دفع داروها         ۱۶
۴-۱- متابولیسم               .    ۱۸
۴-۲- واکنشهای تغییر شکل بیولوژیکی (بیوترانسفورماسیون)        ۲۶
۴-۳- تقسیم بندی واکنشهای بیوترانسفورماسیون      ۲۶
۵- آنتی بیوتیکها           ۳۱
۵-۱- مقدمه                ۳۱
۵-۲- تاریخچه               .    ۳۳
۵-۳- طبقه بندی          ۳۵
۶- ویتامینهای محلول در چربی            .    ۴۹
۶-۱- مقدمه                ۴۹
۶-۲- طبقه بندی          ۴۹
۶-۳- مکانیسم عمل ویتامینهای محلول در چربی      ۵۵
۷- ویتامینهای محلول در آب         .    ۵۷
۷-۱- معرفی                ۵۷
۷-۲- طبقه بندی          ۵۸
۷-۳- مکانیسم اثر ویتامینهای محلول در آب      ۶۵
۸- داروهای ضد درد             ۶۷
۹- داروهای آرام بخش – خواب آور         .    ۷۷
۱۰- ضدعفونی کننده های موضعی            ۸۶
۱۰-۱- الکلها           ۸۹
۱۰-۲- آلدئیدها          ۸۹
۱۰-۳- اسیدهای آلی            .    ۸۹
۱۱- مشخصات چند دارو
۱۱-۱- کلرامفنیکل و مشتقات آن       ۹۰
۱۱-۲- مفنامیک اسید             ۹۲
۱۱-۳- آلومینیم ام . جی          ۹۵
۱۱-۴- آلومینیم ام . جی . اس       ۹۷
۱۱-۵- کلرفنیر آمین          ۹۷
۱۲- فعالیت های بخش آزمایشگاه (کار عملی)
۱۲-۱- کلرامفنیکل – تجزیه مواد (ASSAY )        ۱۰۰
۱۲-۲- مفنامیک اسید – تجزیه مواد      .    ۱۰۴
۱۲-۳- سیپروهپتادین – تجزیه مواد           .    ۱۱۱
۱۲-۴- آلومینیم ام . جی . اس – تجزیه مواد           ۱۱۲
۱۲-۴- شربت اکسپکتورانت – تجزیه مواد        ۱۱۸
۱۳- پروژه : تحقیق در مورد پوکه انواع کپسول
۱۳-۱- کپسول چیست ؟          ۱۲۴
۱۳-۲- انواع فرآورده های کارخانه ژلاتین ایران      ۱۲۵
۱۳-۳- ساختار کپسولها          ۱۲۶
۱۳-۴- مواد اولیه و تستهای آن         .    ۱۲۶
۱۳-۵- مشخصات کپسولها و جداول            ۱۲۹
۱۴- جدولهای مربوط به محصولات شرکت        ۱۳۱
۱۴-۱-نام و مشخصات محصولات حال و آتی شرکت           ۱۳۱
۱۴-۲-اطلاعات مربوط به تولیدات شرکت بر اساس نوع محصول    .    ۱۳۶
۱۴-۳-اطلاعات مربوط به تولیدات پش بینی شده شرکت بر اساس نوع و تعداد محصول    ۱۳۷
۱۵- منابع و مآخذ               .    ۱۳۸

پیشگفتار:

تاریخچه و کلیات: کلمه فارماتولوجی (Pharmacology – انگلیسی) یا فارماکولوژی ( Pharmacologie- فرانسه) از دو واژه یونانی فارماکون (Pharmakon) یعنی دارو و لژین (Legein) یعنی بحث کردن اقتباس گردیده است. بنابراین فارماکولوژی رشته‌ای از علوم را تشکیل می‌دهد که خواص فیزیکی و شیمیائی اثرات و موارد استعمال، اشکال داروئی، عوارض و درمان مسمومیت و روش و مقدار مصرف ترکیبات مختلف داروئی را مورد بحث قرار می‌دهد.

این رشته را به فارسی داروشناسی می‌نامند. تحقیق و تفحص درباره خواص داروها، یک رشته جدید از علوم پزشکی وداروسازی نیست، بلکه دارای قدمت بسیاری می‌باشد. زیرا، از موقعی که انسان خلق شد مصرف گیاهان گوناگون برای درمان بیماریهای مختلف آغاز گردید، و در حقیقت مطالعه و بررسی نباتات طبی از همان موقع بنحوی که میسر بود شروع شد، و طی قرنهای متمادی تنها راهنمای قدما برای تحقیق درباره ترکیبات داروئی، خرافات، موهومات و درک احساسات شخصی بود که اغلب توام با تشریفات و مراسم خاص انجام می‌گرفت. مثلأ فیثاغورث، در قرن ششم، تصور می‌کرد که نگهداشتن شست (شود) در دست، موجب پیشگیری بیماری صرع می‌شود. مصرف دارو در گذشته کاملأ آزمایشی و تجربی بود، و بدون آشنائی به طرز اثر آنها، فقط با توجه به خواص درمانی ظاهری هر یک، مورد استفاده قرار می‌گرفت.

چینی‌ها قدیم دندانهای اژدها را برای درمان تشنج مصرف میکردند و امروزه مسلم شده است که کلسیم ماده اصلی تشکیل دهنده استخوان، برای معالجه بیماری تتانی (TeTang)  بسیار موثر می‌باشد. سابقأ بیماری گوآتر (Goitre بزرگ شدن غده درقی) را بوسیله اسفنجهای طبیعی سوخته معالجه می‌گردند، و امروزه ما می‌دانیم که اسفنج یک نوع حیوان دریائی است که دارای ید می‌باشد.

جالینوس پزشک یونانی در قرن دوم میلادی اثرات درمانی تعداد زیادی از گیاهان داروئی و فرآوردهای آنها را، که بنام کلی ترکیبات جالینوسی یا گالینکی (Galenicals) معروف است، مورد بررسی و مطالعه قرار داد و این ترکیبات هنوز هم در داروسازی و درمان شناسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در زمان امپراطوری رم قدیم، برای اولین مرتبه دانشمندانی مانند دیسکوریدس (Dioscorides) نباتات داروئی را طبقه بندی کردند و مصارف درمانی آنها را تعیین نمودند. بعد از انحطاط امپراطوری رم، مرکز علم و دانش به خاورمیانه منتقل گردید. دانشمند و فیلسوف عالیقدر، ابوعلی سینا، تحقیقات و مطالعات بسیار ارزنده‌ای درباره خواص و مصارف داروهای مختلف انجام داد و کتابها و نوشته‌هایش تا قرن پانزدهم میلادی مهمترین نتایج اطلاعاتی طبی و داروئی را تشکیل می‌داد. بررسی علمی درباره داروها مخصوصأ تعیین مواد موثره گیاهان داروئی و مشخص کردن محل آلکالوئیدها (Alkaloids) و گلوکوزیدها (Glucosides) در آنها فقط از اواخر قرن هفدهم آغاز گردید.

امروزه طرز تهیه و موارد استعمال درمانی هر دارو به طور دقیق و کامل بوسیله گروهی مرکب از کارشناسان علوم پزشکی، داروسازی، بیولوژی، باکتریولوژی، شیمی و فیزیک مشخص و تعیین می‌شود. فرآوردهای گیاهی خام را ابتدا در آزمایشگاهها بررسی و تجزیه و مواد موثره آنها را جدا می‌کنند، سپس گروهی از محققین، ساختمان شیمیائی و خواص مواد مزبور را بطور دقیق مشخص میسازند و روشهای مناسبی برای تهیه اینگونه ترکیبات از راه سنتز تعیین می‌نمایند. بدین ترتیب، می‌توان در مدت نسبتأ کوتاه مقدار لازم از داروی مورد نظر را با قیمت ارزانتر از نوع طبیعی آن تهیه کرد، و علاوه بر این درجه خلوص آنرا نیز به میزان قابل ملاحظه‌ای بالا برد.

تاریخچه و فعالیت شرکت:

شرکت داروسازی الحاوی (سهامی عام) در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۴۵ تحت شماره ۱۰۶۲۷ بنام شرکت پارک دیویس (سهامی خاص) در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است. به موجب روزنامه رسمی شماره ۱۰۶۵۶ مورخ ۶ مهرماه ۱۳۶۰ نام شرکت به الحاوی (سهامی خاص) و به موجب روزنامه رسمی شماره ۱۴۴۵۳ مورخ ۲۵/۷/۱۳۷۳ نام شرکت به الحاوی (سهامی عام) تغییر نموده است. بر طبق ماده ۲ اساسنامه موضوع شرکت عبارت است از:

اشتغال به ساختن و تهیه و ترکیب و فروش و خرید ادویه و دواجات و مواد شیمیایی و مواد داروئی و لوازم زخم بندی و کالاهای مورد نیاز طبی و بیمارستانی از هر قبیل و هر نوع و هر شکل و اشتغال به هرگونه فعالیت‌های دیگر صنعتی و بازرگانی و مالی به استناد مصوبه ۳/۳/۱۳۵۹ شورای انقلاب اسلامی ایران لایحه قانونی راجع به تعیین مدیر برای شرکتهای داروئی چند ملیتی و شرکتهای بازرگانی آنها به وسیله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اولین مدیران منتخب دولت از تاریخ ۹/۴/۱۳۵۹ عهده‌دار امور شرکت گردیدند. طبق مصوبه مورخ ۵/۱۱/۱۳۵۹ هیئت ۵ نفری موضوع ماده دو لایحه قانونی ممتمم قانون حفاظت و توسعه صنایع ایران تصویب گردید، که شرکت الحاوی (سهامی خاص) به تملک دولت درآید.
با توجه به مصوبه مزبور در فروردین ماه ۱۳۶۲ موافقت نامه بین نمایندگان دولت جمهوری اسلامی ایران و شرکت وارنر لاسرت (سهامدار سابق شرکت) منعقد و دولت ایران با پرداخت ۳۶۴۲۸۷۰ دلار آمریکا مالک سهام خارجی شرکت گردید.

پیرو تصویب نامه هیئت محترم وزیران به شماره ۲۸۳/۱۰۹/۵ مورخ ۲۹/۳/۱۳۸۰ موضوع سیاست واگذاری سهام متعلق به دولت و سازمانها و شرکتهای دولتی، سازمان صنایع ملی ایران پیرو مصوبه شورای سازمان تعداد ۶۴۰۴۶۳ سهم از سهام شرکت الحاوی (سهامی خاص) را به قیمت پایه ۱۰۰% سهام به مبلغ هفت میلیارد ریال در تاریخ ۲/۶/۱۳۷۳ به بخش خصوصی واگذار نمود. در تاریخ ۱۸/۷/۱۳۷۳ تبدیل به شرکت الحاوی (سهامی خاص) به شرکت الحاوی (سهامی عام) و ثبت در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور واقع گردید.

پروژه شیمی دارویی

قیمت : 9000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
 • Facebook |
 • Twitter |
 • Delicious |
 • Email
 • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید
بروز رسانی : سه شنبه, ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
راهنمایی خرید

آمارگیر وبلاگ

© Copyright powerpoint24.ir 2009-2022