:: با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
 • پروژه تغییر ساختار سازمان ملل متحد

  دسته :

  حقوق

  فرمت/ورد تعداد صفحات 418
  قیمت : 11000 تومان

::
توضیحات بیشتر در مورد پروژه تغییر ساختار سازمان ملل متحد :

پروژه تغییر ساختار سازمان ملل متحد

پایان نامه جهت اخذ مدرک کارشناسی در رشته حقوق
فهرست مطالب
عنوان
مقدمه…………………………………. ۱

پیام دبیر کل به مناسبت روز ملل متحد………. ۳

پیام دبیر کل خطاب به همایش اصلاحات در سازمان ملل ۶

تاریخچه……………………………….. ۱۴

خاستگاه و ساختار……………………….. ۱۷

مبنای تاسیس سازمان ملل، کنفرانس‌ها و اعلامیه‌ها. ۴۸

اهداف و اصول…………………………… ۵۱

اصلاح ساختار سازمان ملل نگرش‌ها و هدف‌ها…….. ۵۹

تغییر ساختار در سازمان ملل………………. ۹۷

اصلاحات در سازمان……………………….. ۱۰۴

نکات کلیدی پیش نویس طرح اصلاحات…………… ۱۱۶

سهم آفریقا از جهان……………………… ۱۲۲

بازخوانی نقش ایران در سازمان ملل…………. ۱۲۸

تشکیلات………………………………… ۱۴۶

گام بعدی………………………………. ۱۸۰

هزاره جدید سازمان ملل متحد و حقوق بشر…….. ۱۸۹

شورای امنیت……………………………. ۲۲۵

گسترش شورای امنیت طرحها و دیدگاهها……….. ۲۸۵

برنامه‌ای برای صلح و منشور ملل متحد……….. ۳۰۸

سازمان ملل متحد اصلاحات یا درگوگونی……….. ۳۲۶

عملکرد سازمان ملل در قرن ۲۱………………. ۳۳۳

ضمائم………………………………….

فهرست منابع و ماخذ………………….

مقدمه:

بدون شک سازمان ملل متحد یکی از مهمترین سازمان‌های بین المللی می‌باشد که بعد از تشکیل و انحلال جامعه ملل که از دیدگاه کارشناسان به موفقیت چندانی دست نیافت توانست در پیشبرد اهداف خود به موفقیت‌های نسبی دست یابد از جمله در حل و فصل بحران‌های بین المللی، کمک به آوارگان ناشی از جنگ، زلزله و … تلاش برای مهار نمودن بحران‌های بین المللی و داخلی که توانست کارنامه قابل قبولی را از خود ارائه نماید.

نوید ساختار سازمان ملل  که حدود پنجاه و نه سال بعد از عمر این سازمان توسط کوفی عنان دبیر کل این سازمان داده شده است توانست به بحث مهمی در میان سیاستمداران تبدیل گردد سازمانی که به گفته دبیر کل سازمان ملل آقای کوفی عنان  می‌تواند بیش از این نقش مهمی در روابط بین الملل ایفا نماید!

آنچه امروز در سازمان ملل با آن روبه‌رو هستیم ساختار حقوقی ناهمگون با شرایط توزیع قدرت در روابط بین کشورها است. این شرایط سبب از بین رفتن هر گونه بازدارندگی و یکسویه شدن تصمیمات این نهاد به خصوص شورای امنیت  شده در حقیقت امروزه پس از تجربه جنگ دوم عراق با وجود مخالفت کشورهای جهان و حتی اعضای دائم شورای امنیت که به آن وقعی نهاد شده است این امر آشکار گردیده که تنها تعابیر موجود در منشور ملل متحده به گونه‌ای قابلیت تقسیم را دارا می‌باشد که آزادی عمل خطرناکی برای اعضای دائم شورا فراهم می‌کند بلکه بسیاری از اصول نادیده گرفته شده و اصول فرعی جدید جای آنها را می گیرد و ذهن را با این واقعیت روبه‌رو می‌کند که حقوق تنها توجیه کننده و نه محدوده کننده قدرت را بازی می‌کند.

باید بپذیریم که دایناسور سازمان ملل نیاز به کوچک شدن سریع و عادلانه شدن را دارد تا بتواند حافظ صلح قلمداد گردد. صلحی که نظم و آرامش را نمایندگی می‌کند و نه صلح عادلانه و اگر نه باید ما شاهد شکل‌گیری رژیم عرفی برای اعمال قدرت باشیم و آنچه پس از فروپاشی بلوک شرق آرام آرام در حال تولید است. ولی این را نباید از نظر دور داشت که با گسترش شورای امنیت امکان دستیابی به صلحی پایدار را خواهیم داشت.

در این مقال اندک ابتدا تاریخچه‌ای از سازمان ملل اهداف اصول آن خواهیم پرداخت و سپس بحث اصلی که راجع به تغییر ساختار سازمان ملل است را پیگیری خواهیم کرد.

مرحله بعد به سهم آفریقا از بازسازی و نقش ایران در سازمان ملل خواهیم پرداخت. بعد از آن فصلی نسبتا مهم در مورد حقوق بشر را از پیش رو خواهیم گذراند.

در آخر هم که به نتیجه‌گیری خواهیم پرداخت که آیا سازمان ملل اصلاح می‌شود و دگرگون و همچنین به نقش و عملکرد این سازمان بر قرن بیست و یکم خواهیم پرداخت.

در پایان جای دارد از راهنمایی‌های ارزنده استاد ارجمند جناب آقای دکتر محمد تقی رضایی به عنوان استاد راهنما تشکر نموده و از درگاه ایزد منان سلامتی روز افزونشان را خواستارم.

 

پروژه تغییر ساختار سازمان ملل متحد

قیمت : 11000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
 • Facebook |
 • Twitter |
 • Delicious |
 • Email
 • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید
بروز رسانی : سه شنبه, ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
راهنمایی خرید

آمارگیر وبلاگ

© Copyright powerpoint24.ir 2009-2022