:: با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
 • پروژه ایدئولوژی خاورمیانه

  دسته :

  علوم سياسي

  فرمت/ورد تعداد صفحات 76
  قیمت : 5500 تومان

::
توضیحات بیشتر در مورد پروژه ایدئولوژی خاورمیانه :

پروژه ایدئولوژی خاورمیانه

 images444444

چکیده

 مقاله حاضر در ۴ فصل استعمار خاورمیانه، صهیونیسم و خاورمیانه، آمریکا در خاورمیانه، خاورمیانه آرام، سناریوی سوم نفتی برای هزاره جدید، ایران و آمریکا و بررسی ریشه های مواضع خصمانه آمریکا علیه ایران را بررسی می کند.

روابط بین آمریکا و ایران با چهره یک آمریکای خیرخواه و دوست آغاز گشت، اما سرانجام با چهره یک قدرت بدخواه و شیطانی به پایان رسید. نخست، چهره ای است که اکثر آمریکاییان از خود و سیاست های خارجی آمریکا که آنها معتقدند براحساس، منصفانه و آگاهانه است، دارند. البته برای ایرانیان، تصویر دوم از آمریکا بسیار مناسبتر است، زیرا آنها مدعی هستند سیاستهای آمریکا اساسا فاقد عواطف، جانبدارانه و سخت ناآگاهانه است. اطلاق شیطان بزرگ به آمریکا برای آمریکاییهایی که نمی توانند باور کنند که حکومت یا شهروندان آنها شایسته چنان عنوان ناشایستی است، بسیار دردناک است. از سوی دیگر، ایرانیان این عنوان را بسیار مناسب می دانند به خاطر آن که ایران سیاستهای گذشته آمریکا را کلا نیرنگ آمیز، گمراه کننده و مستکبرانه یافته است.
تکامل تاریخی فرهنگ سیاسی ایران و تعهدات ایدئولوژیک ناشی از آن به حق تعیین سرنوشت خویش طی هشتاد سال گذشته از ۱۳۶۸-۱۲۸۴همواره رویاروی منافع آمریکا و سیاست قدرت آن قرار گرفته است. سرمنشأ یک سده رویارویی با سیاست قدرت آمریکا را سه عامل شکل می دهد:۱-خواست ایران برای استقلال و هویت خود که هم تصویر ایران جدیدی را که آمریکا درصدد پدید آوردن آن رد می کند و هم بیان یک خوداتکایی است که هرگونه نیاز به آمریکا را مردود می داند؛ ۲-تمایل ایران به استقلال داخلی با تمایل به استقلال بین المللی توأم است که طبق آن ایران می تواند شرقی باشد یا غربی، یا هم شرقی باشد و هم غربی یا نه شرقی و نه غربی، چه آمریکا آن را بخواهد یا نخواهد؛ و ۳-اعتقاد عمیق ایران به این که ایران در کنار امت مسلمان مبارز متعهد به شرکت در مسائل اسلامی بین الملل و منطقه ای، از جمله دفاع از اسلام، امت و آرمانهای اسلامی، می باشد.

از نظر برخی سیاستگذاران آمریکا، هر سه نکته فوق بزرگترین مانع بهبود روابط آمریکا – ایران است. از نظر برخی دیگر، ایران گرچه بالقوه برای منافع آمریکا یک تهدید محسوب می شود، اما متحد بالقوه بسیار مهمی در خاورمیانه و جهان اسلام نیز می تواند باشد. این گروه در تبیین ابعاد مثبت روابط گذشته آمریکا – ایران مدعی هستند که صبر و انتظار فضای مناسبی را برای بهبود روابط آمریکا – ایران ایجاد خواهد کرد؛ در واقع آنها آشکارا متذکر می شوند که امروزه آمریکا بیش از پیش به ایران چونان یک متحد نیازمند است؛ در هر حال جمهوری اسلامی ایران عامل مهمی در روابط آمریکا و خاورمیانه بشمار می آید و به همین علت است که باید به فرهنگ سیاسی ایران عطف توجه شده و با مقامات ایران و مردم آن به شکل شایسته ای برخورد شود. ایران همچون ویتنام نقطه عطفی در روابط بین المللی آمریکا می باشد و خاطره بسیار تلخ ویتنام نباید مجددا در اینجا تکرار شود.

 

فهرست مطالب

فصل اول   ۱
استعمار خاورمیانه   ۱
سخن نخست :   ۲
استعمار فرانو و خاور میانه   ۸
شکست طرح خاورمیانه بزرگ و آمریکا   ۱۴
فصل دوم   ۲۵
صهیونیسم و خاورمیانه   ۲۵
صهیونیسم، بستر تروریسم   ۲۶
اسرائیل و جنگ عراق   ۳۰
فصل سوم   ۳۵
آمریکا در خاورمیانه   ۳۵
نگاهی به ماهیت استراتژی‌های امریکا در خاورمیانه   ۳۶
تضمین امنیت صدور نفت:   ۳۶
پیشبرد فرآیند صلح خاورمیانه:   ۳۸
استراتژی امریکا در جنگ علیه تروریسم:   ۴۰
فصل چهارم   ۴۴
خاورمیانه آرام   ۴۴
دموکراتیزه‌کردن خاورمیانه و الزام به رعایت منشور حقوق بشر:   ۴۵
جلوگیری از گسترش تولید و تکثیر سلاحهای کشتارجمعی:   ۴۷
فصل پنجم – خاورمیانه   ۵۱
سناریوی سوم نفتی برای هزاره جدید   ۵۱
سناریوی سوم   ۵۲
همسازی با آرزوهای کشورهای در حال توسعه   ۵۳
شیوه های جدید علمی   ۵۴
فصل ششم   ۵۶
ایران و آمریکا   ۵۶
بررسی ریشه های مواضع خصمانه آمریکا علیه ایران   ۵۷
سیاست های ناآگاهانه   ۵۷
چشم انداز تاریخی   ۵۸
چهره ای مغرض   ۶۲
پایان سخن   ۶۶
فهرست منابع و مآخذ   ۶۸

پروژه ایدئولوژی خاورمیانه

قیمت : 5500 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
 • Facebook |
 • Twitter |
 • Delicious |
 • Email
 • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید
بروز رسانی : پنج شنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۱
راهنمایی خرید

آمارگیر وبلاگ

© Copyright powerpoint24.ir 2009-2022