:: با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
 • مقاله وضعیت سیاسی شهرهای ایران بعد ازانقلاب

  دسته :

  علوم سياسي

  فرمت/ورد تعداد صفحات 35
  قیمت : 2500 تومان

::
توضیحات بیشتر در مورد مقاله وضعیت سیاسی شهرهای ایران بعد ازانقلاب :

مقاله وضعیت سیاسی شهرهای ایران بعد ازانقلاب

 

images64512

 فهرست مطالب

کرج نیازمند یک بازاندیشی جامع

بررسی وضعیت کرج در میان کلان شهرها

دلایل ایجاد شهرهای جدید پس از انقلاب اسلامی

پیشینه تاریخی شهر کرج

سیاست های مسکن

 

مقدمه

جمعیت کرج براساس آخرین آمارگیری های موجود:

بررسی آمارهای جمعیتی طی چند دهه در شهر کرج رشد سرسام آوری جمعیت را نشان می دهد.شهری که حدود ۵ دهه گذشته تنها ۳۰۰۰ نفر جمعیت دشته براساس  آخرین آمارگیری در سال ۱۳۷۵ جمعیت تعادل با ۵۸۷/۱۵۲/۱ نفر می باشد وجمعیت شهر کرج در حدود ۹۸۰۰۰۰۰ نفر برآورده شده است که نسبت به سال ۱۳۶۵ رشد سالیانه ۱/۷ درصد را نشان می دهد پیش بینی می گردد این جمعیت تا سال ۱۳۸۱ به ۰۳۴/۶۰۳ نفر برسد.

شهر کرج بدلیل نزدیکی به پایتخت ودارا بودن شرایط خاص در دهه اخیر در معرض رشد وتوسعه گسترش بی رویه شهرنشینی قرار گرفته و بدلیل عدم پیش بینی های لازمه از لحاظ فضاهای آموزشی –امکانات رفاهی- مراکز درمانی وفضای سبز و.. دچار کاستی های بسیاری است.

کرج در ۲۰ سال پیش ییلاق تهران محسوب می شد و باغها وفضای سبز قابل توجهی داشت که متاسفانه با هجوم جمعیت مهاجر مزارع و باغهای آن یکی پس از دیگری تبدیل به ساختمانهای مسکونی وتجاری گردید، بنابراین برای جلوگیری از توسعه بی رویه شهر( و به جهت اینکه تجره شکل گیری محله اسلام آباد یکبار دیگر تکرار نشود) طراح جنگلکاری اراضی حصار وسیه توسط استانداری تهران پیشنهاد شد. با توجه به این که فاز اول اجرای طرح به مساحت ۴۰ هکتار در محدوده قانونی شهر می باشد لذا پس از تامین قسمتی از اعتبار از سوی استانداری توسط شهرداری کرج در سال ۱۳۶۹ شروع شد. به موازات اجرایی این طرح وتامین هدف اصلی که جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز می باشد سایر اهداف مهم جنبی نیز به تحقق می رسد که یکی از آنها ایجاد فضای سبز به منظور مبارزه با آلودگی هوا به لحاظ همجواری کارخانه های صنعتی و افزایش جمعیت می باشد. با توجه به این که در حال حاضر رشد شهرنشینی در کشورمان حدود ۶۰% وعلت عمده آن صنعتی شدن کشور وهجوم روستاییان برای استفاده از امکانات شهر می باشد لذا این انسان شهرنشین همواره به استراحت وآرامش نیاز بیشتری پیدا میکند با توجه به تراکم جمعیت در شهر کرج وشهرک های تابعه سرانه فضای سبز بسیار پایین تر از حد استاندارد خود(۱۵متر مربع برای هر نفر) می باشد لذا نیاز به ایجاد کمربند سبز در این منطقه وایجاد جنگل های مصنوعی وفضای سبز دیگر محسوس می باشد.

 

مقاله وضعیت سیاسی شهرهای ایران بعد ازانقلاب

قیمت : 2500 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
 • Facebook |
 • Twitter |
 • Delicious |
 • Email
 • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید
بروز رسانی : چهارشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۱
راهنمایی خرید

آمارگیر وبلاگ

© Copyright powerpoint24.ir 2009-2022