:: با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
 • ترجمه مقاله فراتحلیل SWOT: معرفی یک ابزار برنامه ریزی استراتژیک

  دسته :

  مدیریت

  فرمت/ورد تعداد صفحات ترجمه شده 13
  قیمت : 8500 تومان

::
توضیحات بیشتر در مورد ترجمه مقاله فراتحلیل SWOT: معرفی یک ابزار برنامه ریزی استراتژیک :
ترجمه مقاله فراتحلیل SWOT: معرفی یک ابزار برنامه ریزی استراتژیک

فهرست

عنوان انگلیسی مقاله: Meta-SWOT: introducing a new strategic planning tool
عنوان فارسی مقاله: فراتحلیل SWOT: معرفی یک ابزار برنامه ریزی استراتژیک
دسته: مدیریت
فرمت فایل ترجمه شده: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات فایل ترجمه شده: ١٣
چکیده ترجمه:
تحلیل SWOT بطور گسترده ای آموزش داده می شود و به ظاهر شهودی می باشد ولی در زمینه های نظری مورد نقد جدی قرار گرفته است. منتقدان معتقدند که SWOT که مبتنی بر ادراکات ذهنی است، غیرسیستماتیک بوده، از کمی سازی اجتناب نموده و فاقد قدرت پیش بینی است. کاربرد آن بعنوان ابزار مستقل بجای یک مدل تجزیه و تحلیل موقعیتی بعنوان بخشی از مجموعه ابزارهای جامع تر توسعه استراتژی نیز مورد نقد قرار گرفته است (فرینگر، ٢٠٠٧). در ارزیابی نسبی ٢۴ تکنیک بکار رفته در تجزیه و تحلیل استراتژیک، SWOT رتبه ی بالایی ندارد (فلایشر و بنسوسان ، ٢٠٠٢). تعجب آور نیست، شواهدی وجود دارد که مدیران از آن بعنوان یک ابزار برنامه ریزی در رویه کسب و کار استفاده اندکی می کنند. یک نظرسنجی از بیش از ١٠٠ مدیر بی اعتمادی قابل توجهی نسبت به این روش را معلوم ساخته است (فیننگان، ٢٠١٠). با توجه به تحقیقی مبتنی بر ٢١٢ مصاحبه با مدیران اجرایی ١٠٠٠ شرکت مجله فورچون، تحلیل استراتژیک عملا به عملکرد آسیب می رساند (منون و همکاران، ١٩٩٩). برخی محققان تکذیب نموده اند که تجزیه و تحلیل SWOT برای هیچگونه هدف سودمند بکار نمی رود (هیل و وست بروک ، ١٩٩٧؛ آرمسترانگ، ١٩٨۴). تحقیق دیگری این فرایند را بقدری ناقص درنظر گرفته است که مستلزم \”فراخوانی محصول\” می باشد (هیل و وست بروک، ١٩٩٧).
در عین حال، بنظر می رسد که شهود اساسی پشتیبان تجزیه و تحلیل SWOT محکم باشد. فرض می شود که استراتژی های موفق مبتنی بر تناسب بین منابع داخلی و امکانات خارجی هستند. قابلیت های و شایستگی های متمایز سازمان ها بایستی عواملی در محیط های سیاسی، ‌اقتصادی، اجتماعی، تکنولوژیکی و مقرراتی به چنگ آورند که چنین قابلیت هایی را ایجاب نموده و پشتیبانی می نمایند. شواهد زیادی وجود دارند دال بر اینکه تناسب قوی میان شرایط و منابع تأثیر مثبتی بر عملکرد می گذارد (درازین و ون د ون ، ١٩٨۵؛‌لوکاس و همکاران، ٢٠٠١؛ ونکاترامن و پرسکات ، ١٩٩٠؛ زاژاک و همکاران ، ٢٠٠٠؛ گارلیکز، ٢٠١١). از اینرو، واکنش های متخصصان برنامه ریزی استراتژیک به محدودیت های تجزیه و تحلیل SWOT بر دو گونه بوده اند: برخی آن را بعنوان ابزاری سودمند برای سایر روش ها نادیده گرفته اند، ‌نظر به اینکه دیگران تلاش نموده اند تا آن را \”انعطاف ناپذیرتر\” نموده و اعتبار و مطلوبیت آن را برای فرایندهای سازمانی افزایش دهند.

ترجمه مقاله فراتحلیل SWOT: معرفی یک ابزار برنامه ریزی استراتژیک

قیمت : 8500 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
 • Facebook |
 • Twitter |
 • Delicious |
 • Email
 • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید
بروز رسانی : چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
راهنمایی خرید

آمارگیر وبلاگ

© Copyright powerpoint24.ir 2009-2022