:: با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
 • ترجمه مقاله بررسی روابط ریزساختار خاصیت در جوش های غیرمشابه

  دسته :

  مکانیک

  فرمت/ورد تعداد صفحات ترجمه شده 22
  قیمت : 9500 تومان

::
توضیحات بیشتر در مورد ترجمه مقاله بررسی روابط ریزساختار خاصیت در جوش های غیرمشابه :
ترجمه مقاله بررسی روابط ریزساختار خاصیت در جوش های غیرمشابه

فهرست

عنوان انگلیسی مقاله: An investigation of microstructure/property relationships in dissimilar welds between martensitic and austenitic stainless steels
عنوان فارسی مقاله: بررسی روابط ریزساختار خاصیت در جوش های غیرمشابه بین فولادهای ضدزنگ آستنیتی و ماتنزیتی.
دسته: مکانیک – جوشکاری
فرمت فایل ترجمه شده: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات فایل ترجمه شده: ٢٢
چکیده ترجمه:
ویژگی های متالورژیکی از قبیل کشش، سختی، چغرمگی و استحکام در برابر خوردگی جوش های غیرمشابه بین فولاد ضدزنگ آستنیتی عیار X۵CrNi١٨-١٠ و فولاد ضدزنگ مارتنزیتی عیار X٢٠CrMo١٣ مورد ارزیابی قرار گرفت. الکترودهای فولاد ضد زنگ دولایه و آستنیتی هر دو به منظور اتصال این ترکیب مورد استفاده قرار گرفتند و در این راه از فرآیند جوشکاری قوس فلز دستی چندگذری استفاده شد. جوش های آزاد ناقص همراه با جوش های قابل مصرف درست شدند. مشخص شد که استحکام کششی تکۀ بهم جوش خورده که توسط الکترود دولایه (E٢٢٠٩-١٧) ایجاد شده بود،  نسبتا کمتر از استحکام کششی الکترود آستنیتی (E٣٠٨L-١۶) است. چقرمگی رسوبات E٢٢٠٩-١٧ و E٣٠٨L-١۶ حتی در دمای کم صرف نظر از درونداد گرمایی قابل قبول بود. سختی در هر دو جوش ساخته شده با الکترود آستنیتی E٣٠٨L-١۶ و دولایۀ E٢٢٠٩-١٧ در فیوژن فلزی جوش/ X٢٠CrMo١٣ به دلیل بازپخت گرمایی و پس از سرعت سرمایشی بالا افزایش یافت. مشخص شد که استحکام در برابر خوردگی متخلخل فلز جوش ساخته شده با فلز پرکنندۀ E٢٢٠٩-١٧ و E٣٠٨L-١۶ قابل قبول است. با وجود این منطقۀ حرارت دیده در فلز پایۀ X٢٠CrMo١٣ و قطعۀ جوش خورده تحت تأثیر خوردگی الکترولیتی قرار گرفت. این بررسی نشان داده است که از هر دو فلز پرکننده برای اتصال فولاد ضدزنگ آستنیتی به فولاد ضدزنگ مارتنزیتی استفاده کرد.
کلیدواژه: فولاد ضدزنگ مارتنزیتی و فریتی،  قابلیت جوشکاری، استحکام کشش، چغرمگی، استحکام در برابر خوردگی
مقدمه:
به دلیل استحکام در برابر خوردگی قابل قبول، خواص مکانیکی خوب و به صرفه بودن فولاد ضدزنگ مارتنزیتی، گرایی و کاربرد آن در برخی بخش های صنعتی رو به افزایش بوده است. خواص مکانیکی خوب، استحکام در برابر خوردگی قابل ملاحظه و قابلیت جوشکاری خوب فولاد ضد زنگ آستنیتی باعث شده که صنعت این نوع فولاد راترجیح دهد. با اینحال اطلاعات کمی در مورد روابط خاصیت/ ریزساختار در جوش های غیرمشابه بین فولاد ضدزنگ آستنیتی و مارتنزیتی بااستفاده از الکترود فولاد ضدزنگ ودولایه وجد دارد. کاربرد روزافزون فولادهای ضدزنگ نیازمند درک بهتری از موضوعات مربوط به جوش ها برای فلزات غیرمشابه میباشد. اتصال مواد غیرمشابه به دلیل تفاوت در خواص فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی فلزات پایۀ جوش خورده  در کل بحث برانگیزتر از اتصال فلزات مشابه می باشد. این تفاوت ها علاوه بر این انتخاب فلزات پرکنندۀ سازگار با هر دو فلز پایه را دشوار می کند.

ترجمه مقاله بررسی روابط ریزساختار خاصیت در جوش های غیرمشابه

قیمت : 9500 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
 • Facebook |
 • Twitter |
 • Delicious |
 • Email
 • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید
بروز رسانی : چهارشنبه, ۹ آذر ۱۴۰۱
راهنمایی خرید

آمارگیر وبلاگ

© Copyright powerpoint24.ir 2009-2022