:: با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
 • ترجمه مقاله اثرات آمینو اسیدھا جایگزین نیترات روی رشددر کلم چینی

  دسته :

  کشاورزی

  فرمت/pdf تعداد صفحات ترجمه شده 8
  قیمت : 6500 تومان

::
توضیحات بیشتر در مورد ترجمه مقاله اثرات آمینو اسیدھا جایگزین نیترات روی رشددر کلم چینی :

ترجمه مقاله اثرات آمینو اسیدھا جایگزین نیترات روی رشددر کلم چینی

فهرست

 عنوان اصلی مقاله: Effects of Amino Acids Replacing Nitrate on Growth, Nitrate Accumulation, and Macroelement Concentrations in Pak-choi
 ترجمه فارسی عنوان: اثرات آمینو اسیدھا جایگزین نیترات روی رشد،تجمع نیترات و غلظت درشت مغذی ها در کلم چینی
 تعداد صفحات انگلیسی: ۵ صفحه
 تعداد صفحات ترجمه فارسی: ۸ صفحه
 فرمت ترجمه فارسی:پی دی اف

رشته: کشاورزی

جهت دانلود رایگان مقاله انگلیسی کلیک کنید

چکیده

آزمایش هیدروپونیکی برای تعیین اثر جایگزینی ۲۰% نیترات-N در محلول مغذی با ۲۰ آمینو اسید منحصر به فرد روی رشد، تجمع نیترات غلظت های نیتروژن، فسفر و پتاسیم در ساقه های کلم چینی انجام شد. وقتی ۲۰% نیترات-N با آرژنین(Arg) جایگزین شد در مقایسه با همه تیمارهای نیترات، وزن های تر و خشک ساقه های کلم چینی به میزان چشم گیری افزایش پیدا کرد (P≤۰٫۰۵)، اما وقتی ۲۰% نیترات-N با  آلانین(Ala)،والین(Val) ،لوسین (Leu) ،ایزولوسین (Ile) ،پرولین(Pro) ،فنیل آلانین (Phe) ،متیونین(Met) ،آسپارتیک اسید(Asp) ،گلوتامیک اسید  (Glu) ،لیزین(Lys) ،سرین(Ser) ،ترئونین(Thr) ،سیستئین(Cys)  و تیروزین  (Tyr)  جایگزین شد وزن های تر خشک به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرد (P≤۰٫۰۵). جایگزینی ۲۰% نیترات-N با آسپاراژین(Asn) و گلوتامین (Gln) روی وزن های تر خشک ساقه بی تاثیر بود. در مقایسه با همه تیمارهای نیترات ، تیمارهای جایگزینی آمینو اسید بجز برای Cys ،Gly ، هیستیدین (His) و Arg تجمع نیترات به طور چشمگیری در ساقه های گیاه کاهش پیدا کرد (P≤۰٫۰۵). بجز برای Cys ،Leu ،Pro و Met مجموع غلظت های نیتروژن بافت های گیاه در دیگر تیمارهای آمینو اسید به طور چشمگیری افزایش پیدا کرد (P≤۰٫۰۵). آمینو اسید ها اغلب روی مجموع غلظت های فسفر و پتاسیم اثرگذار بودند اما اثرات بسته به نوع آمینواسید با هم فرق داشتند. برای بهبود رشد کلم چینی Gln و Asn به علت اثرات ناچیزشان روی رشد، کاهش عمده در غلظت های نیترات و افزایش در غلظت های درشت مغذی ها در گیاهان می توانند جایگزین نیترات شوند.

کلمات کلیدی: آمینواسید ها، رشد، N،P و K ، تجمع نیترات ، کلم چینی

 

ترجمه مقاله اثرات آمینو اسیدھا جایگزین نیترات روی رشددر کلم چینی

قیمت : 6500 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
 • Facebook |
 • Twitter |
 • Delicious |
 • Email
 • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید
بروز رسانی : سه شنبه, ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
راهنمایی خرید

آمارگیر وبلاگ

© Copyright powerpoint24.ir 2009-2022