:: با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
 • ترجمه مقاله آناتومی مقایسه ای برگ کالانچو پیناتا و کا در شرایط آفتاب و سایه

  دسته :

  زیست شناسی

  فرمت/ورد تعداد صفحات ترجمه شده 11
  قیمت : 9000 تومان

::
توضیحات بیشتر در مورد ترجمه مقاله آناتومی مقایسه ای برگ کالانچو پیناتا و کا در شرایط آفتاب و سایه :

ترجمه مقاله آناتومی مقایسه ای برگ کالانچو پیناتا و کا در شرایط آفتاب و سایه

فهرست

عنوان انگلیسی مقاله: Comparative anatomy of leaves of Kalanchoe pinnata and K. crenata in sun and shade
عنوان فارسی مقاله: آناتومی مقایسه ای برگ های کالانچو پیناتا و کا.  کرنتا در شرایط آفتاب و سایه، به عنوان حمایت از شناسای آنها.
دسته: زیست شناسی
فرمت فایل ترجمه شده: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات فایل ترجمه شده: ١١
چکیده ترجمه:
 گیاهان کالانچو پیناتا (Lam. ) Pers.   و کا.  کرنتا  (اندروس) هاو، Crassulaceae عموما در درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار میگرند.  فعالیت بیولوژیکی از قبیل آنتی لیشمانیازیس و دردبر در فیتوتراپی موثر است.  این دو گونه غالبا به کاربرد و اسم مشابه و ریخت شناسی خارجی مشابه برگ ها با هم اشتباه گرفته می شوند.  ما وجود ویژگی های آناتومی که شناسای صحیح و درست گونه های پرورش یافته درشرایط سایه و آفتاب را امکان پذیر میسازد را بررسی کردیم.  علاوه بر این، مشاهدات جدید بر روی آناتومی K.  pinnata و K.  crenata انجام دادیم.  برگ های ثابت (FAA٧٠) مورد استفاده قرار گرفت، و برش های آنها در Leica historesin قرار داده شد.  Hydathodeها در هر دو گونه مشاهده شد و برای اولین بار، آناتومی آنها در K. crenata توضیح داده شد.  گونه ها اختلافات آناتومی مربوط به حضور جداتنده های اپیدرمی در K.  crenata ، شکل متفاوت توزیع جداتنده های زیراپیدرمی و حضور جوانه های برگ تنها در K.  pinnata نشان دادند.
کلیدواژه: مسامات ریزبرگ، جوانه های برگ،گونه های درمانی، جداتنده های فنولی
مقدمه :
گونۀ Crassulaceae از گیاهان Crassulacean Acid Metabolism (CAM) هستند. گیاهان CAM برخلاف گاهان C٣ و C۴ در هنگام شب CO٢ جوی را به صورت اسیدهای C۴ جذب می کنند و در نتیجه در طی روز بعد این CO٢ رابه سطح کربوهیدرات تثبیت می کند.  دو گونه از این خانواده شامل Kalanchoe pinnata(Lam. ) Pers.  و K.  crenata (Andrews) Haw.  در درمان بیماری های چون برونشیت و التهاب معده کاربرد دارند. این دو گونه علاوه بر کاربردهای رایج و معمول، دارای ویژگی های مشترک مربوط به مورفولوژی برگ مثل برگ های چلیپای، شاداب و بدون کرک میباشند؛ حالت بیضی تا کناره های برگ مستتر و لبه های کنگره دار میباشند.  با وجود اینکه  crenata دارای برگ های ساده و K.  pinnata دارای برگ های ساده و مرکب است، اما برگ های شبیه به هم دارند،بویژه زمانی که K.  pinnata فقط برگ های ساده دارد.  به خاطر این شباهت ها، هر دو گونه در برزل به نام folha-dacosta، saião و coirama شناخته می شود.

ترجمه مقاله آناتومی مقایسه ای برگ کالانچو پیناتا و کا در شرایط آفتاب و سایه

قیمت : 9000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
 • Facebook |
 • Twitter |
 • Delicious |
 • Email
 • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید
بروز رسانی : چهارشنبه, ۹ آذر ۱۴۰۱
راهنمایی خرید

آمارگیر وبلاگ

© Copyright powerpoint24.ir 2009-2022